VW ID.377 Pro S 5d
Kontantpris
222.222 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2023 |
| Kilometertal | 12.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 552 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
19" alufælge, fuld led forlygter, digitalt cockpit, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, splitbagsæde, 2 zone klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, centrallås, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), bakkamera, regnsensor, 7 airbags, isofix, skiltegenkendelse, dæktryksmåler, automatisk lys
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 355.715 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.794 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Digitalt cockpit |
|---|---|
| 2 zone klima | Elektrisk parkeringsbremse |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 7 airbags | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| Centrallås | Udv. temp. måler |
| Dæktryksmåler | USB C tilslutning |