VW ID.377 Pro S 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 35.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 552 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 170 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
HIGHLIGTS:
* Opgivet rækkevidde 552KM!
* ACC adaptiv fartpilot med “follow to stop”
* Parkeringsassistent
* Bakkamera
* Parkeringssensor for & bag
* Keyless Advanced – nøglefri adgang og start
* Trådløs mobil opladning
* Navigationssystem
* Sædevarme + opvarmet multifunktionsrat
* Pre‑Crash sikkerhedssystem + Vognbaneassistent
* 19” alufælge
* Dellæder / Alcantara kabine
* LED‑forlygter & baglygter
* Undvigeassistent & drejeassistent
* Front Assist
* Climatronic
Klimaanlæg, Navigation, Nøglefri start, Nøglefri døre, Parkeringssensor for, Parkeringssensor bag, Opvarmet rat, Sædevarme for, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Bakkamera, Bluetooth, Android Auto, App integration, Apple CarPlay, Digital instrumentering, El-håndbremse, El-spejle med varme, Elruder for/bag, Håndfri telefon, Infocenter, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Servo, Udvendig temperaturmåler, USB stik, 19" Alufælge, Fuld LED forlygter, LED baglygter, Armlæn, Alcantara-kabine, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Kopholder, Justerbart rat, Læderrat, Splitbagsæde, ABS, Airbag, Antispin, Automatisk nødbremsesystem, Dæktrykssensor, ESP, Isofix, Lyssensor, Selealarm, Vejbaneassistent, Mulighed for attraktiv finansering!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 340.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.794 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alcantaraindtræk | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| App integration | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| Digitalt cockpit | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i forrude |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |