VW ID.377 Move+ 5d
Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2025 |
| Kilometertal | 5.800 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 552 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
BEMÆRK:
✅Bakkamera
✅Navigation Discover Pro
✅20" letmetalfælge Sanya
✅Adaptiv fartpilot m. Stop and Go funktion
, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, områdebelysning, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, varmepumpe, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, automatisk forvarmning af batteri, type-2 ladekabel, cd/radio, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, internet, usb-c tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, auto hold, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 305.315 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.828 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 472 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Internet |
| Airbags | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk forvarmning af batteri | Områdebelysning |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| CD/radio | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk kabinevarmer | Type-2 ladekabel |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |