VW ID.377 Max+ 5d
Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2026 |
| Kilometertal | 7 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 552 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Ny dansk ID.3 – fabriksny kørt under 10 KM; sælges kun pga. fejlagtig indregistrering.
Highlights:
✔ Komfortpakke
✔ Eksteriørpakke
✔ Ambientelys mellem forlygterne og belyste dørhåndtag
✔ Assistentpakke
✔ Varmepumpe
✔ Dansk udstyr
🛡️ 5 års / 150.000 km Volkswagen garanti fra 1.reg dato
🔋 Batteri: 77 kWh...204 HK.
🚗 Elektrisk rækkevidde: Op til 562 km (WLTP)
⚡ Hurtigopladning: 0-80% på ca. 25-30 min
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, matrix led forlygter, dynamisk blinklys i bag, dynamisk blinklys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, varmepumpe, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, trådløs mobilopladning, elektrisk parkeringsbremse, manuel forvarmning af batteri, automatisk forvarmning af batteri, type-2 ladekabel, app integration, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, alarm, regnsensor, automatisk parkeringssystem, semi-automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, førerovervågning med advarsel, skiltegenkendelse, intelligent hastighedsassistent, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, 7 airbags, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, automatisk nødassistent, esp, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 325.315 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.828 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 472 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Førerovervågning med advarsel |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 7 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Manuel forvarmning af batteri |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Auto. parkering | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dynamisk blinklys | Stemmebetjening |
| Dynamisk blinklys i bag | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Type-2 ladekabel |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i forrude |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |