VW ID.359 Style 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2024 |
| Kilometertal | 13.160 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 430 km |
| Batterikapacitet | 59,0 kWh |
| Energiforbrug | 155 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/- |
| Acceleration | 6,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Attraktiv finansiering med eller uden udbetaling tilbydes. Fast rente på 3,49% med 20% udbetaling⚡⚡🪫
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, varme i rat, 2 zone klima, varmepumpe, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, type-2 ladekabel, app integration, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, intelligent hastighedsassistent, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem.
Letmetalfælge, Climatronic, Baglygter, LED, Ambientebelysning, Adaptiv fartpilot, LED forlygter, Mobiltelefonforberedelse Comfort med induktiv opladning, Varmepumpe, 2YA1 Glacier White metallak + sort tag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.845 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Læderrat |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Android auto | Navigation |
|---|---|
| Antispin | Nøglefri adgang |
| App integration | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Type-2 ladekabel |
| Fuld LED forlygter | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
| Højdejust. førersæde | Varmepumpe |
| Intelligent hastighedsassistent | Vognbaneassistent |