VW ID.359 Style+ 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2025 |
| Kilometertal | 7.600 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 430 km |
| Batterikapacitet | 59,0 kWh |
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 165 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 24 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/- |
| Acceleration | 6,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
PÅSKE TILBUD💰Kan finansieres med og uden udbetaling💰 🚗💨 Bliv velkørende med en "god bil til et godt budget" 🚗💨 BEMÆRK: Den Seneste model med 59 KW batteri og med den nye store infotainmentskærm på hele 12,9" INGEN IMPORT BIL, Dansk Bil Fra Ny og dermed er bilen med 5 års VW Garanti fra Første Registreringsdato., matrix led forlygter, led kørelys, fuld led forlygter, digitalt cockpit, adaptiv fartpilot, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fjernb. centrallås, ambiente belysning, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), varmepumpe, trådløs mobilopladning, aut. nedbl. bakspejl, 4x el-ruder, vognbaneassistent, varme i rat, dab+ radio, navigation, apple carplay, android auto, usb-c tilslutning, fjernlysassistent, kørecomputer, 18" alufælge, multifunktionsrat, læderrat, el-klapbare sidespejle m/varme. Den Elektriske Rækkevidde WLPT opgivet til 431km ved Blandet kørsel, og den elektriske rækkevidde ved By kørsel 551km. WLPT. Max-DC Lade effekt 165kW. Rækkevidde efter 10min DC opladning ved Max lade hastighed 159km.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.841 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 439 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
| Alufælge | Matrix LED forlygter |
| Ambiente belysning | Multifunktionsrat |
| Android auto | Navigation |
|---|---|
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Trådløs mobilopladning |
| DAB+ Radio | USB C tilslutning |
| Digitalt cockpit | Varme i rat |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |