VW ID.358 Pro Performance 5d
Kontantpris
174.400 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 31.230 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 120 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
VELUDSTYRET ID.3 PRO PERFORMANCE!
Af særligt udstyr:
Bakkamera - Elruder for/bag - Apple CarPlay - Navigation - Parkeringssensor for/bag - USB-C tilslutning - 18" Alufælge - LED for og baglygter - Armlæn - Højdejusterbart førersæde - Højdejusterbart passagersæde - Rat m. varme - Dæktrykssensor - o.m.a
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 422 km
Hjemmeladning 0-100% : 11 kw (ca. 6, timer)
Hurtigladning: 120 kw (10-80% = ca. 32 min)
Fragus garantiordning tilbydes
Husk at booke en forudgående aftale om besigtigelse eller prøvetur direkte via am.dk eller på telefon 36 93 15 00 så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er tid til at snakke om handlen efterfølgende.
Altid 150 brugte biler på lager !
BILEN STÅR HOS ANDERSEN & MARTINI - TAASTRUP
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 320.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.794 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | LED baglygter |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | USB C tilslutning |
| Dæktryksmåler | Varme i rat |