VW ID.358 Pro Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 44.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 120 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
🟢 ATTRAKTIV FINANSIERING TILBYDES, KONTAKT OS FOR TILBUD
🟢 BATTERIKAPACITET 58 KWH
🟢 WLTP RÆKKEVIDDE 422 KM
🟢 11 KW AC LADNING
🟢 OP TIL 120 KW DC LADNING (10-80% PÅ CA. 30 MINUTTER)
🟢 ADAPTIV FARTPILOT
🟢 PARKERINGSSENSOR FOR & BAG
🟢 FULD LED FORLYGTER
🟢 AUTOMATISK LYS
🟢 VARME I RAT
🟢 NAVIGATION
🟢 NØGLEFRI TÆNDING
🟢 FULDAUTOMATISK KLIMAANLÆG
🟢 SKILTEGENKENDELSE
🟢 TRÆTHEDSREGISTREING
🟢 DAB RADIO
🟢 TRÅDLØS APPLE CARPLAY
🟢 TRÅDLØS ANDROID AUTO
🟢 VOGNBANEASSISTENT
🟢 TRÅDLØS MOBILOPLADNING
🟢 HÅNDFRIT TIL MOBIL
🟢 MUSIKSTREAMING VIA BLUETOOTH
🟢 DIGITALT COCKPIT
🟢 SÆDEVARME
🟢 VARME I RAT
🟢 EL-KLAPBARE SPEJLE MED VARME
🟢 DAB RADIO
🟢 ISOFIX
🟢 AMBIENTE BELYSNING
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, led baglygter, områdebelysning, automatgear, centrallås, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, internet, usb-c tilslutning, alarm, dæktryksmåler, airbag, 6 airbags, antispin, esp, stemmebetjening, auto hold
🟢 HAR DU EVENTUELT OVERVEJET ?
Udvidet garanti i op til 48 mdr.
Vinterhjul
Undervognsbehandling
Ladeboks
Kom gerne forbi butikken, eller giv os et kald på telefon.
🟢 ØKONOMI
Attraktiv finansiering tilbydes.
Kontakt os for et skræddersyet tilbud.
🟢 FORHØR DIG OM
Serviceaftale I Randers
Fragus udvidet garantiforsikring
🟢 FOR NÆRMERE INFO
Ring til Tel: +45 87 95 98 99
Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.794 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 6 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Internet |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Kørecomputer |
|---|---|
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Områdebelysning |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| El-ruder | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |