VW ID.358 Pro Performance 5d
Kontantpris
162.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Kilometertal | 30.800 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
adaptiv fartpilot, sædevarme, nøglefri tænding, nøglefri adgang,, matrix led forlygter, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, stemmebetjening, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, led baglygter, ambiente belysning, kørecomputer, multifunktionsrat, digitalt cockpit, læderrat, fjernb. centrallås, navigation, dab radio, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), regnsensor, esp, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 320.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.794 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Læderrat |
|---|---|
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Adaptiv fartpilot | Matrix LED forlygter |
| Ambiente belysning | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
|---|---|
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (bag) |
| Elektrisk parkeringsbremse | Parkeringssensor (for) |
| ESP / ESC | Regnsensor |
| Fjernb. centrallås | Sædevarme |
| Håndfrit til mobil | Stemmebetjening |
| Isofix | USB A tilslutning |
| Kørecomputer | USB tilslutning |