VW ID.358 Pro Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2024 |
| Kilometertal | 29.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Mørkrødmetal |
Beskrivelse
Se udstyr !!!, adaptiv fartpilot, beats musikanlæg, el indst. førersæder m. memory, r, sportssæder, massage i forsæder, IQ lyspakke, headup display, anhængertræk til cykler, 360° kamera, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, sædevarme, nøglefri adgang, automatgear, nøglefri tænding, digitalt cockpit, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), automatisk parkeringssystem, regnsensor, 20" alufælge, fuld led forlygter, led kørelys, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, el-klapbare sidespejle m/varme, led baglygter, mørktonede ruder i bag, udv. temp. måler, 4x el-ruder, nødlader, 2 zone klima, fjernb. centrallås, varme i rat, varmepumpe, semi-automatisk parkeringssystem, esp, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent, skiltegenkendelse
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 335.715 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.794 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | LED baglygter |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | LED Kørelys |
| 360° kamera | Massage i forsæder |
| 4x el-ruder | Mørk loftbeklædning |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Adaptiv fartpilot | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Android auto | Navigation |
| Antispin | Nødlader |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Auto. parkering | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Automatisk parkeringssystem | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | USB C tilslutning |
| Head-up display | Varme i rat |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Varmepumpe |
| Kørecomputer | Vognbaneassistent |
| Læderrat |