VW ID.358 Pro 5d
Kontantpris
159.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Produceret | 7/2022 |
| Kilometertal | 56.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 145 hk/310 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
⚡ Elbil – 422 km WLTP rækkevidde (11/2022)
🚗 Velholdt & økonomisk familiebil med høj komfort
💡 Matrix LED-forlygter – avanceret lys med maksimal udsyn
🛡️ Adaptiv fartpilot – komfort og sikkerhed på lange ture
📷 Bakkamera – nem og sikker parkering
🔑 Nøglefri betjening & automatgear
❄️ Fuldautomatisk klimaanlæg
🔥 Varme i rat & sæder
📱 Apple CarPlay & Android Auto + Bluetooth
🧭 Navigation & app-integration
✨ Flot udstyret elbil med moderne teknologi og masser af komfort
💰 Finansiering tilbydes: 20% i udbetaling – rente fra 2,99%
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 310.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.705 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | El-ruder |
|---|---|
| 7 airbags | Elsæder |
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Adaptiv fartpilot | Fartpilot |
| Alufælge | Fjernb. centrallås |
| Ambiente belysning | Fjernlysassistent |
| Android auto | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Antispin | Isofix |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Type-2 ladekabel |
| Delalcantaraindtræk | Udv. temp. måler |
| El indst. førersæde | Varme i rat |
| El-klapbare sidespejle | Vognbaneassistent |