VW ID.358 Pro 5d
Kontantpris
153.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2022 |
| Kilometertal | 74.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 145 hk/310 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
HOS NORDENS BILER TILBYDER VI:
☑️ Op til 36 mdr. Landsdækkende Fragus GO SAFE GARANTI - Ring for pris.
☑️ Konkurrencedygtige ladeløsninger via Clever og OK
☑️ Finansiering med 0, - i udbetaling
☑️ Fleksible åbningstider – du kan altid ringe og bestille en prøvekørsel uden for åbningstid
☑️ Vi tager din brugte bil i bytte
HIGHLIGHTS
✔ ADAPTIV FARTPILOT
✔ APPLE CARPLAY/ANDROID AUTO
✔ VARME I RAT
✔ LANE ASSIST
✔ NAVIGATIONSSYSTEM
✔ NØGLEFRI BETJENING
✔ PARKERINGSSENSOR FOR/BAG
✔ KLIMAANLÆG
✔ LED FORLYGTER
BILEN STÅR FYSISK I VORES SHOWROOM, KLAR TIL OMGÅENDE LEVERING
Se flere biler på www.nordensbiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 310.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.705 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Ambiente belysning | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| App integration | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (for) |
| Auto hold | Regnsensor |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Type-2 ladekabel |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |