VW ID.358 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 50.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 155 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, delalcantaraindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 19" alufælge, glastag, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, headup display, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.805 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| 6 airbags | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delalcantaraindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |