VW ID.358 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 47.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 145 hk/310 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Særdeles eftertragtet VW ID.3 med bl.a.
✔ Apple carplay / Android auto
✔ Fuld LED lygter
✔ Parkeringssensor For+Bag
✔ Fuldautomatisk klima
✔ Trådløs mobilopladning
✔ Vognbaneassistent
MM.!🔌🔋⚡
⚡Batteri & Lade Specifikationer:⚡
- Rækkevidde på 422 km WLTP
- 58 kWh Batteri!
- 8 års garanti på batteri
- Hurtigladning: 125 kW (10-80 %): ca. 34 min
19" alufælge med helårshjul, el-klapbare sidespejle m/varme, LED kørelys, Fuld LED lygter, LED baglygter, automatgear, Varme i rat, aircondition, Fuldautomatisk klima, fjernb. centrallås, Nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, Sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, Trådløs mobilopladning, type-2 ladekabel, dab radio, Navigation, Håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, Apple carplay, Android auto, usb-c tilslutning, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, Ambiente belysning, alarm, regnsensor, Parkeringssensor (for), Parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, Træthedsregistrering, Skiltegenkendelse, isofix, Automatisk lys, airbag, antispin, esp, Vognbaneassistent, Automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, auto hold, IKKE RYGER.
FINANSIERING FRA 2, 99%.. VI TILBYDER OP TIL 3 ÅRS LANDSDÆKKENDE GARANTIORDNING.. www.HANGAARDBILER.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 325.715 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.705 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Helårshjul |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Ambiente belysning | Mørk loftbeklædning |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Auto hold | Parkeringssensor (bag) |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Type-2 ladekabel |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |