VW ID.358 Pro 5d
Kontantpris
164.400 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 35.721 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 120 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 145 hk/310 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
VELUDSTYRET ID.3ER PÅ LAGER
Af særligt udstyr:
Armlæn - Parkeringssensor for/bag - Trådløs mobilopladning - Navigation - Speed-Limiter ( mulighed for adaptiv fartpilot via VW App ) - 19" Alufælge - LED forlygter - Rat m. varme - Dæktrykssensor - Apple CarPlay - o.m.a
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 419km
Hjemmeladning 0-100% : 11 kw (ca. 6,5 timer)
Hurtigladning: 120 kw (10-80% = ca. 32 min)
Fragus garantiordning tilbydes
Husk at booke en forudgående aftale om besigtigelse eller prøvetur direkte via am.dk eller på telefon 36 93 15 00 så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er tid til at snakke om handlen efterfølgende.
Altid 150 brugte biler på lager !
BILEN STÅR HOS ANDERSEN & MARTINI - TAASTRUP
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 325.715 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.705 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Varme i rat |