VW ID.358 Pro 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
174.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2023 |
| Kilometertal | 54.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 426 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 153 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER UDEN GARANTI,
19" alu helårsdæk, adaptiv fartpilot, 2 zone klima, navigation, IQ.LIGHT - forlygter, led baglygter, apple carplay, fjernlysassistent, trådløs mobilopladning, nøglefri adgang, skiltegenkendelse, vognbaneassistent, træthedsregistrering, front assist, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), sædevarme, mørktonede ruder i bag, nøglefri tænding, digitalt cockpit, multifunktionslæderrat m. varme, håndfrit til mobil, stemmebetjening, SOS-nødopkald, ladekabel medfølger
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 315.715 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.713 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 557 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| 2 zone klima | Multifunktionsrat |
| ABS-bremser | Navigation |
| Adaptiv fartpilot | Parkeringssensor (bag) |
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Automatgear | Skiltegenkendelse |
|---|---|
| Bakkamera | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| Fjernlysassistent | Trådløs mobilopladning |
| Håndfrit til mobil | Træthedsregistrering |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Vognbaneassistent |
| LED baglygter |