VW ID.358 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 38.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 120 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 145 hk/310 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
RIGTIG FIN ID.3 MED ADAPTIV FARTPILOT!
Motor: 204hk. / EL
Elektrisk rækkevidde: Op til 423km.WLTP
Batterikapacitet: 58 kWh
Ejerafgift: 420 kr.(halvårlig)
HIGHLIGHTS:
⭐️ Adaptiv fartpilot
⭐️ 18" Alufælge
⭐️ Vognbaneassistent
⭐️ Parkeringssensor for og bag
⭐️ Navigation
⭐️ Trådløs Apple carplay
⭐️ Trådløs Android auto
⭐️ Nøglefri start
⭐️ Varme i rat
⭐️ Trådløs mobiloplader
⭐️ Fuldautomatisk klimaanlæg
Automatgear, Digital radiomodtagelse, Med vejskiltegenkendelse, Ambientelys, Stemmestyring, Sædeindtræk i stof, Fuldautomatisk klimaanlæg, Trådløs Apple carplay, Trådløs Android auto, Bluetooth, Trådløs mobiloplader, LED-baglygter, Automatisk afstandsregulering (med follow to stop) (adaptiv fartpilot), Lys- og regnsensor, Front Assist der advarer og bremser ved biler fodgængere og cyklister, Fuld LED-forlygter m.LED-kørelys, Parkeringssensor for og bag, Navigationssystem med medie- og internetpakke, el-spejle med varme, Vognbaneassistent, Armlæn til begge forsæder, Aut.nedblændeligt bakspejl, Sædevarme til forsæder, Højdeindstilling manuel ve. forsæde, Isofix, Køreprofilvalg og konv. dæmper, Lædermultifunktionsrat elopvarmet,
Bilen er importeret og kan variere ift.dansk udstyr!
Salgsafdelingen holder åbent:
Mandag - Fredag kl. 09.00 - 17.30
Lørdag og Søndag kl 11.00 - 16.00
📞87 47 12 00 💻 www.viabiler.dk 📧 4010fm@viabiler.dk 📍 Øsselbjergvej 1, 8250 Egå 🚗 Via Biler – Toyota Egå
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 310.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.705 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
| Adaptiv fartpilot | Internet |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Multifunktionsrat |
| Android auto | Navigation |
|---|---|
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødassistent | Sædebetræk, stof |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |