VW ID.358 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2023 |
| Kilometertal | 42.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 120 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 145 hk/310 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
VW ID.3 Pro - WPLT 422 km
Loktaion Fredericia - Strandvejen 220
Bilens højdepunkter:
⭐ Ladekabel medfølger type-2
⭐ Trådløs mobilopladning
⭐ Adaptiv fartpilot
⭐ Apple Carplay & Android AutoWireless
⭐ Parkeringssensor for & bag
⭐ Bakkamera
⭐ Skiltegenkendelse
⭐ Varme i for sæder
Hos Autohuset Vestergaard er vi specialiseret i at hjælpe dig med dit næste bilkøb.
Med over 40 års erfaring i køb og salg af alle slags biler står vi klar til at hjælpe dig med lige netop dit behov i forbindelse med dit næste bilkøb.
Hos Autohuset Vestergaard får du altid:
🚚 Serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 130,- pr. måned!
💳 Attraktive finansieringsmuligheder med og uden udbetaling!
💼 Konkurrencedygtige forsikringer
🔄 Vi tager alle biler i bytte!
💳 Mulighed for udvidet garanti
🏁 Klik ind på Autohuset Vestergaard.dk og tryk på "Kom igang" for at se alle dine muligheder! Husk du har 14 dages returret og gratis hjemmelevering ved onlinekøb! 🚀
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 325.715 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.705 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 7 personers | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
|---|---|
| Alarm | Kunstlæder |
| Alufælge | Kunstlæderindtræk |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | Xenonlygter |
| Fjernb. centrallås |