VW ID.358 Life 5d
Kontantpris
139.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 86.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 540 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Vi har nu denne flotte VW ID. 3 klar til hurtig levering.
Udstyr såsom:
77 kWh batteri - WLTP: op til 540 km.
Max ladeeffekt, op til 100 kW
18" alufælge med Helårsdæk
Adaptiv fartpilot
El-klapbare sidespejle
Navigationssystem
Træthedsregistrering
Vognbaneassistent
Wired & Wireless App-Connect
Armlæn til begge forsæder
Front Assist
Sædevarme til forsæder
Multifunktionsrat med varme
Parkeringshjælp forrest og bagest
Trådløs mobilopladning
Tilkobling med Apple CarPlay og AndroidAuto
Og meget mere!
Bilen er tidligere importbil.
💰Vi tilbyder attraktive finansieringsløsninger med eller uden udbetaling💰 🚗Vi tager alle biler i bytte uanset km & stand🚗
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 320.915 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.805 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|