VW ID.358 Family 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 417 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 120 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 35 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
⭐️ Attraktiv finansiering fra kun 2,99 % i rente ved 20 % udbetaling ⭐️
✍🏻 Køb nu, betal først til næste måned ved lån uden udbetaling
💵 Lån med eller uden udbetaling
✔️ Finansiering via Santander, AL-Finans og Accept Auto
📆 Hurtig sagsbehandling, få bilen med hjem samme dag.
🔒 TRYGHED & GARANTI
✅ Autoriseret Mobyle forhandler
✅ Køretøjsgaranti med dækning i hele Europa
✅ Mobyle garanti kan tilkøbes – fra kun 4.995,-
✅ Mulighed for op til 4 års garanti på denne bil
ℹ️ Den angivne salgspris er ekskl. Mobyle garanti
🚗 BILENS HØJDEPUNKTER:
✔️ IQ LED forlygter "Matrix"
✔️ Adaptiv fartpilot m. kø-assistent
✔️ Panorama glastag
✔️ Vognbaneassistent
✔️ Skiltegenkendelse
✔️ Apple Carplay & Android Auto
✔️ Navigation
✔️ Sædevarme
✔️ Parkeringssensor for og bag samt bakkamera
✔️ 19" Originale VW alufælge
✔️ Nøglefri start og entre
✔️ Træthedsregistrering
✔️ Udvidet sikkerhed (PreCrash foran & bagved)
✔️ El-klapbare sidespejle m. varme
**OBS UDENLANDSKE UDSTYRSVARIANTER KAN VARIERE FRA DANSKE**
🔁 BYTTEBIL & LEVERING
✔️ Vi tager gerne din bil i bytte, send os info på din bil, og vi giver et bud på den.
✔️ Vi yder landsdækkende levering, og tager gerne din brugte bil med retur.
✔️ Alle vores biler er på lager, klar til prøvekørsel samt levering, ved mindre andet er angivet.
⏰ ÅBNINGSTIDER & KONTAKT
🕘 Man–Fre: 09.00 – 17.30
🕙 Søn: 10.00 – 16.00
📞 Tlf.: 41 130 100
**Der tages forbehold for indtastnings- og beregningsfejl.**
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 360.915 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.805 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4 airbags | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Førerovervågning med advarsel |
| 6 airbags | Fuld LED forlygter |
| 7 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. forsæde |
| Adaptive forlygter | Intelligent hastighedsassistent |
| Airbags | Internet |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Kurvelys |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Manuel forvarmning af batteri |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Auto hold | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Områdebelysning |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| Dynamisk blinklys | Splitbagsæde |
| Dynamisk blinklys i bag | Sportssæder |
| EDR-boks | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |