VW ID.358 Active 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 56.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 125 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
🚗 Nævneværdigt udstyr:
✔️ Varmepumpe
✔️ Bakkamera
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Vejbaneassistent
✔️ Varme i rat
✔️ Parkeringssensor for/bag
✔️ Apple Carplay / Android Auto
✔️ LED-lygter
WLTP Rækkevidde 422 KM.
Lyn ladning med op til 156 KWH
Vidste du at vi hos Pedersen & Nielsen…
✔️ Tager din nuværende bil i bytte – få et uforpligtende tilbud.
✔️ Sælger alle vores brugte biler online. Bilen leveres klargjort til din Pedersen & Nielsen afdeling – eller endda
hjemme hos dig selv, nemmere bliver det ikke.
✔️ Har serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 99,- pr. måned
✔️ Er klar til at hjælpe dig! Kontakt os via telefon, mail eller chat – https://www.autohus.dk/kontakt/
✔️ Hjælper dig med at finde drømmebilen. Vi har mange biler på lager og flere på vej – se vores biler her:
https://www.autohus.dk/brugte-biler/
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 340.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.794 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
|---|---|
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Sædebetræk, dellæder |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Dellæderindtræk | Tonede ruder |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |