VW ID.358 1ST Plus 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 63.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 431 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 149 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Bakkamera
Matrix forlygter
Mørktonede ruder bag
kørecomputer
, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, sportssæder, delalcantaraindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, matrix led forlygter, dynamisk blinklys i bag, mørktonede ruder i bag, varme i rat, 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, trådløs mobilopladning, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, 6 airbags, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 365.915 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.805 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 6 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | Matrix LED forlygter |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Ambiente belysning | Mørktonede ruder i bag |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Delalcantaraindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| Dynamisk blinklys i bag | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk kabinevarmer | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |