VW ID.345 Pure Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 57.133 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 346 km |
| Batterikapacitet | 45,0 kWh |
| Energiforbrug | 151 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 7,2 kW |
| Hurtig opladning DC | 110 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Turkis |
Beskrivelse
SE HER | På lager, Parkeringssensor for og bag, Navigation, Sædevarme for, Apple CarPlay / Android Auto, Digital instrumentering, El foldbare sidespejle, Nødbremseassistent og meget mere
Elbils info:
Rækkevidde: (WLTP): 352 km
Hjemmeladning: 7,4 kw (ca. 7,5 timer)
Hurtigladning: 101 kw (10-80% = ca. 26 min)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 265.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.672 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 568 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
|---|---|
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Isofix |