VW Golf VIII1,5 TSi 130 Life Variant 5d
Kontantpris
169.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 99.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,0 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 214 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Velholdt stationcar som altid har kørt upåklageligt. Al service er overholdt på VW værksted. Sælges kun pga. pladsmangel.
Ikke udtømmende udstyrs liste:
- Adaptiv fartpilot
- Manuelt gear
- Auto hold (så bilen ikke triller tilbage ved start)
- Automatisk nedblænding i bakspejl
- Android / Apple CarPlay
- Svingbar anhængertræk
- Varme i sidespejl
- Vinter- og sommerhjul begge på alu
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 275.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 611 liter |
| Vægt | 1.261 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 649 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Internet |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
| Alufælge | Navigation |
| Android auto | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Auto. nødbremse | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
|---|---|
| El-ruder | Træk |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |