VW Golf VII1,6 TDi 115 Comfortline Variant 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2017 |
| Kilometertal | 162.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/250 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Ribevej 3, 8940 Randers
Kontakt os på:
📞 +45 72 10 83 20
📧 randers@kautok.dk
________________________________________
Fremhævet udstyr 📝
-Android Auto, Apple CarPlay
-Fartpilot adaptiv
-Parkeringssensor for/bag,
-Træthedsregistrering
-Bluetooth
-Sædevarme for
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 264.273 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.276 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 457 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 654 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Sædebetræk, stof |
| Aut. nedbl. bakspejl | Sædevarme |
| Auto hold | Splitbagsæde |
| Auto. nødbremse | Stofindtræk |
| Automatisk nødbremsesystem | Tågelygter |
| Bagagerumsdækken | Tagræling |
| Bakspejl m. nedbl. | Træthedsregistrering |
| Centrallås | Udv. temp. måler |
| Dæktryksmåler | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |