VW Golf VII1,5 TSi 150 R-line Variant DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2019 |
| Kilometertal | 117.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,2 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 218 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
R-LINE EKSTERIØR PAKKE, DK PAKKE, DK TEKNIKPAKKE, DK KOMFORTPAKKE, DK NAVIGATIONSPAKKE, PANORAMA SOLTAG MED SKYDE/VIPPE FUNKTION, LED FORLYGTER MED DYNAMISK KURVELYS, PARKERINGS ASSISTENT, NØGLEFRI BETJENING, BLIND SPOT SENSER, APP CONNECT, 19" ALUFÆLGE, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, digitalt cockpit, læderrat, ambiente belysning, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, kurvelys, tågelygter, led kørelys, led baglygter, tagræling, 19" alufælge, soltag, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fjernb. centrallås, automatisk start/stop, app integration, varme i rat, 2 zone klima, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, airbag, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, automatisk parkeringssystem, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 309.915 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 605 liter |
| Vægt | 1.295 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 457 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 615 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Kurvelys |
| Antispin | Læderrat |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Soltag |
| Blindvinkelassistent | Stofindtræk |
| DAB+ Radio | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |