VW Golf VII1,5 TSi 150 Highline DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2018 |
| Kilometertal | 115.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,2 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,3 sek. |
| Tophastighed | 216 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Super fin Volkswagen Golf med automatgear!
🚗 Nævneværdigt udstyr vi vil fremhæve:
- Svingbart anhængertræk (1.500kg m. bremser)
- Digital instrumentering
- Nøglefri betjening
- Adaptiv fartpilot
- Bakkamera m . sensor for/bag
- Apple carplay/Android auto
- Sædevarme & ratvarme
- 2 zonet klimaanlæg
- Delvis alcantara kabine
- Regnsensor
- og meget mere
RING FOR BESIGTIGELSE AF DENNE BIL
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager ALTID din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag og søndag mellem 11:00 - 16:00
Kontakt os
Tlf. 56 67 70 00
koge@bn.dk
Adresse:
Tangmosevej 108
4600 Køge
✅ Chat med os på bn.dk
Velkommen indenfor hos Ford og Volvo i Køge, der har til huse i et af områdets flotteste bilhuse. Her bliver du mødt af faguddannet personale, der har mange års erfaring. Hos Bjarne Nielsen A/S sælger vi mere end 10.000 biler årligt, og det er med til at give os et stort netværk, hvad enten du ønsker at købe en bil privat eller til din virksomhed. Til erhvervslivet har vi eksempelvis et stort udvalg af leasing- og finansieringsløsninger. Vores værksted rummer topmoderne faciliteter - blandt andet et dedikeret Volvo VPS-område, hvor din Volvo får den bedste tænkelige behandling.
Køb også din brugte bil online på bn.dk - gratis levering i hele Danmark
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 303.698 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.202 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 608 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | El-ruder |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| 7 personers | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (for) |
| Auto hold | Ratbetjent gearskifte |
| Auto. nødbremse | Ratgearskifte |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk nødassistent | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Splitbagsæde |
| Bagagerumsdækken | Svingbart træk (manuelt) |
| Bakkamera | Tågelygter |
| Bakspejl m. nedbl. | Tonede ruder |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| Delalcantaraindtræk | USB A tilslutning |
| Digitalt cockpit | USB tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i rat |