VW Golf VII1,5 TSi 130 Comfortline Variant DSG 5d
Kontantpris
169.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2018 |
| Kilometertal | 80.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 211 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
DK Design pakke, aftageligt træk, tagræling, led kørelys, tågelygter, 2 zone klima, adaptiv fartpilot, apple carplay, dab+ radio, parkeringssensor (for), 7 airbags, esp, regnsensor, 4x el-ruder, udv. temp. måler, sædevarme, fjernb. centrallås, mørktonede ruder i bag, multifunktionsrat, læderrat, massage i førersæde, splitbagsæde, kørecomputer, højdejust. førersæde, el-klapbare sidespejle m/varme, Super fin og velholdt Golf med få km. Ring gerne 40879622 og hør nærmere omkring finansiering og lign., 16" alufælge
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 284.995 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 605 liter |
| Vægt | 1.238 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 457 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 672 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| 7 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Adaptiv fartpilot | Massage i førersæde |
| Aftageligt træk | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Parkeringssensor (for) |
| Antispin | Regnsensor |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Automatgear | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |