VW Golf VII1,4 TSi 140 R-line DSG BMT 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
110.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2014 |
| Produceret | 7/2014 |
| Kilometertal | 136.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 212 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
1. Pæn 1 ejer Golf med automatgear -
2. Har ingen fejl eller mangler, bortset fra sædebetræk i førersiden -
3. Grøn ejerafgift kun 460,- kr. pr. ½ år -
4. Sælges engros til CVR nr. -
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, 17" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, led kørelys, mørktonede ruder i bag, automatgear, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), automatisk lys, airbag, antispin, esp, aut. nedbl. bakspejl, tågelygter, xenonlys
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 329.098 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.288 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| El-ruder | Sportssæder |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Xenonlygter |
| Håndfrit til mobil |