VW Golf VII1,4 TSi 140 Comfortline DSG BMT 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2014 |
| Kilometertal | 228.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 212 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, 16" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, tagræling, automatgear, aircondition, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, ratgearskifte, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, automatisk start/stop, køl i handskerum, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, cd/radio, sd kortlæser, aux tilslutning, dab radio, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, træthedsregistrering, lygtevasker, airbag, esp, auto hold, automatisk lys, skiltegenkendelse, dæktryksmåler, isofix, antispin, stemmebetjening, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, Afhentningstilbud til cvr.
-Gamle nr.plade: BT43720
Meget flot og velholdt Golf med 140Hk, kører super godt og masser af udstyr, ingen fejl eller lyde, sælges med god samvittighed selvom det er uden garanti eller reklamationsret.
-Billig vægtafgift kun 460kr. halvårligt.
-Digital servicehistorik.
-Leveres nysynet.
-Vi er pladeoperatør.
-Vi bytter gerne.
Kontakt os direkte på Tlf. - Email for mere information/interesse.
-Tjek evt. vores andre biler på: BFbiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.288 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Køl i handskerum |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | Lygtevasker |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Auto hold | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk lys | Ratgearskifte |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | SD kortlæser |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |