VW Golf VII1,4 TSi 122 Comfortline BMT 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2013 |
| Kilometertal | 162.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 122 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,3 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
FULD SERVIEBOG RUST BEHANDLING 2 GANGE
✅ Hos Vestergaard Biler får du bilen leveret nysynet og nyserviceret for kun 1.499,-
🚘 Vi tager din bil i bytte!
Vestergaard Biler
Tårnfalkevej 16, 2650 Hvidovre
📞 53 73 73 34
⏱️ Åbningstider:
Mandag - fredag: 10:00 - 17:00
Lørdag: 10:00 - 15:00
Søndag: 12:00 – 15:00
Vi tager forbehold for tastefejl.
, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, læderrat, højdejust. førersæde, træk, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, el-ruder, sædevarme, 4x el-ruder, udv. temp. måler, centrallås, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, cd/radio, dab radio, håndfrit til mobil, sd kortlæser, aux tilslutning, cd, alarm, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), airbag, esp, auto hold, trafikkamera
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 293.496 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.225 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 585 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
|---|---|
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| CD | Parkeringssensor (bag) |
| CD afspiller | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | SD kortlæser |
| DAB radio | Træk |
| DAB+ Radio | Trafikkamera |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot |