VW Golf VII1,4 TSi 122 Comfortline BMT 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
69.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2014 |
| Kilometertal | 184.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 122 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,3 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Mørkblåmetal |
Beskrivelse
NYSYNET 24/3-2026, 6 Gear, Fartpilot, fjernb. centrallås, 2 zone klima, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, lygtevasker, automatisk lys, airbag, esp, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, træk til 1.400kg M/Bremser, DK PAKKE
OBS! Bilen kører som den skal, men sælges som billigt afhentningstilbud uden garanti til CVR/NR
Fuld servicebog
Sidste service 10/2025 V. 175.xxx km
Bilen kører med Tandrem ( Kontrol V/240.000km )
Pæn rengjort og klar til ny ejer
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 293.496 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.225 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 585 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | Lygtevasker |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |
| Isofix |