VW Golf VII1,4 GTE Highline DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2015 |
| Kilometertal | 179.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 36,4 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 48 km |
| Batterikapacitet | 6,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 114 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
ATTRAKTIV FINANSIERING TILBYDES, Fin og velholdt bil, undervognsbehandlet, aftageligt træk, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, LED kørelys, fuld LED forlygter, mørktonede ruder i bag, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, GPS navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, automatisk parkeringssystem, dæktryksmåler, automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, airbag, esp, Vi tager gerne din nuværende bil i bytte, Mere info på www.k2biler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.599 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 421 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Airbags | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, læder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |