VW Golf VII1,4 GTE DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 102.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 36,0 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 49 km |
| Batterikapacitet | 6,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 122 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 45 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.200 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 222 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
!!! KAN KØBES UDEN UDBETALING !!!, ÅBENT ALLE UGENS DAGE
Man-Fredag 9.30-17 // weekend 11-15 LAV LAV RENTE med 20% i udbetaling
4, 95% med 0 kr. i udbetaling
// 36, 4 KM/L! Billig grøn ejerafgift kr. 590- pr. halvår! INKL. NUMMERPLADER & LEVERINGSOMKOSTNINGER - 6 MÅNEDERS 100% GARANTI PÅ DRIVLINIEN //
BILEN LEVERES NYSYNET & NYSERVICERET,
, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led baglygter, dynamisk blinklys, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, ratgearskifte, 2 zone klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, udv. temp. måler, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, 6 airbags, esp, automatisk nødbremsesystem, auto hold, 18" alufælge
✔ Billig finansiering med eller uden udbetaling.
✔ Lån via Accept Auto eller Resurs Bank.
✔ Udvidet garanti i op til 48 mdr.
✔ Omgående levering også i weekender. (Vi udleverer nummerplader)
Hos IM BILER tager vi gerne din gamle bil i bytte – RING FOR FREMVISNING ELLER PRØVEKØRSEL på telefon 8863 8891 eller mail: info@imbiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 328.418 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 272 liter |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratgearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dynamisk blinklys | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent |