VW Golf VI1,2 TSi 105 Comfortline BMT 5d
Kontantpris(Kommissionssalg)
39.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2011 |
| Kilometertal | 237.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/175 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Super flot bil alder i betragtning, seneste service ved 230000 km, kørecomputer, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, træk, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 251.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.134 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 420 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 736 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Automatisk lys | Læderrat |
|---|---|
| CD/radio | Navigation |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| El-ruder | Parkeringssensor (for) |
| El-sidespejle | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle m. varme | Sædevarme |
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Træk |