VW Golf Sportsvan1,6 TDi 110 Highline DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2016 |
| Kilometertal | 196.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,0 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/250 nm |
| Acceleration | 11,3 sek. |
| Tophastighed | 192 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Veludstyret VW Golf Sportvan 1,6 Highline DSG 110HK
Bilen er udstyret med bla. Fartpilot, Navigation, Glastag m.soltag og Parkeringssensor for/bag
Bilen er udstyret med anhængertræk og må trække 1.500kg
Den er opgivet til at køre 25 km/l.og koster kun 930,- i halvårlig ejerafgift.
Kig forbi vores store indendørs udstilling eller kontakt os på 6138 4545.
Vi kan finansiere bilen fra 1.587,- pr. måned UDEN udbetaling og vi tager gerne din bil i bytte.
, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, el-soltag, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, aftageligt træk, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, musikstreaming via bluetooth, navigation, håndfrit til mobil, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 372.333 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.436 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 434 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 374 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Læderrat |
| Android auto | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Panoramatag |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| El-soltag | Tågelygter |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima |