VW Golf Plus2,0 TDi Highline 5d
Kontantpris
46.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2011 |
| Kilometertal | 203.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 135 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/320 nm |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 204 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
VW Golf Plus 2.0 TDI fra 2011 sælges
Bilen står originalt og fejlfrit
Bilen er serviceret og klar til ny ejer
HAR NETOP FÅET SKIFTET FØLGENDE:
- KOBLING/SVINGHJUL -
- EGR VENTIL -
KM: 203.000
Udstyr:
Fartpilot
Lys/Regn sensor
P sensor for og bag
Automatisk parkering
Anhængertræk (1.500 KG)
Alcantara sæder
Håndfri telefon
Multifunktionsrat
2-Zonet klimaanlæg
Sædevarme
Elklap spejle m. varme
Helårsdæk
2 Nøgler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 342.996 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.393 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 420 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 517 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| Auto. parkering | Sædevarme |
| Automatisk lys | Servo |
| El-ruder | Træk |