VW Golf IV2,0 Highline Cabriolet aut. 2d
Kontantpris
74.900 kr.Detaljer
| Modelår | 1998 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/1998 |
| Kilometertal | 159.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 10,5 km/l |
| CO2 udledning | 219 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.520 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | - |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
automatgear, aircondition, 17" alufælge, el-kaleche, windbreaker, kaleche cover, nysynet, servicebog, tidligere undervognsbehandlet, 4x el-ruder, centrallås, udv. temp. måler, cd/radio, aux tilslutning, usb-a tilslutning, navigation, læderrat, sportssæder, læderindtræk, nedfældelig bagsæde, ABS, db. airbags, leveres nysynet
Kære kunde, undgå at køre forgæves venligst kontakt os på tlf. 26 21 30 20
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.275 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 325 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | - |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| 4x el-ruder | Læderindtræk |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aircondition | Navigation |
| Alufælge | Sædebetræk, læder |
| Automatgear | Sportssæder |
| AUX tilslutning | Udv. temp. måler |
|---|---|
| CD/radio | USB A tilslutning |
| Centrallås | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |