VW e-Up!Style Plus 5d
Kontantpris
114.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 6.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 260 km |
| Batterikapacitet | 32,3 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 83 hk/210 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 130 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
ekstrem flot vw e-up udbydes nu
skal ses og prøves !!
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, ambiente belysning, stofindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, led kørelys, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, el-ruder, type-2 ladekabel, musikstreaming via bluetooth, dab+ radio, usb-c tilslutning, dab radio, håndfrit til mobil, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 1.135 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 395 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Automatgear | Kørecomputer |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Type-2 ladekabel |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |