VW e-Up!Move Up! 5d
Kontantpris
109.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2021 |
| Kilometertal | 34.900 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 258 km |
| Batterikapacitet | 32,3 kWh |
| Energiforbrug | 145 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 83 hk/210 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 130 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Incl. GO-SAFE Garanti forsikring , mulighed for op til 48 mdr.
: Rækkevidde : 251 km / WLTP
: 8 år / km. 160.000 Garanti på Højspændingsbatteriet .
, automatgear, multifunktionsrat, dobbelt bagagerumsbund, bagagerumsdækken, læderrat, højdejust. forsæder, alufælge, led kørelys, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, type-2 ladekabel, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, 6 airbags, esp, vognbaneassistent, stofindtræk, kørecomputer, el-sidespejle m/varme, nødlader, parkeringssensor (bag)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 1.135 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 395 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Nødlader |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Type-2 ladekabel |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Højdejust. forsæde |