VW e-Up!5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2020 |
| Kilometertal | 12.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 258 km |
| Batterikapacitet | 32,3 kWh |
| Energiforbrug | 145 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 7,2 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 83 hk/210 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 130 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Fremhævet udstyr:
⭐ CCS hurtig lader 40kW
⭐ AC ladning 7,2 kW (opladet med hjemmelader på ca. 4,5 time)
⭐ Fartpilot
⭐ Sædevarme
⭐ Fuldaut. klimaanlæg
⭐ Multifunktionslæderrat
⭐ Bakkamera
⭐ Parkeringssensor bag
⭐ Bluetooth m. musikstreaming
⭐ Designpakke interiør
⭐ Designpakke eksteriør
⭐ Komfortpakke
⭐ Førerassistentpakke
⭐ Vinterpakke
🟢 WLTP rækkevidde op til 256km 🟢 Batteri-kapacitet: 32,6 kWh
Resten af udstyrslisten⬇️
kørecomputer, multifunktionsrat, splitbagsæde, læderrat, højdejust. førersæde, el-sidespejle m/varme, led kørelys, automatgear, udv. temp. måler, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, håndfrit til mobil, parkeringssensor (bag), bakkamera, dæktryksmåler
Er du i tvivl om ladeløsning - så hjælper vi gerne.
Vi tilbyder brugtbilsattest samt udvidet garanti på fordelagtige vilkår, attraktiv finansiering tilbydes med og uden udbetaling, ring for besigtigelse på tlf.nr. +45 6150 6262
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 158.915 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 1.135 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 395 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Alufælge | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| Automatgear | Læderrat |
| Bakkamera | LED Kørelys |
| El-ruder | Multifunktionsrat |
| El-sidespejle m. varme | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| ESP / ESC | Parkeringssensor (bag) |
| Fartpilot | Sædevarme |
| Fuldaut. klima | Splitbagsæde |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |