VW e-Golf VIIComfortline 5d
Kontantpris
74.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2014 |
| Kilometertal | 108.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (NEDC) 190 km |
| Batterikapacitet | 20,5 kWh |
| Energiforbrug | 127 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/270 nm |
| Acceleration | 10,4 sek. |
| Tophastighed | 140 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Nysynet.Alle servis overholdt., kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 17" alufælge, el-klapbare sidespejle, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, køl i handskerum, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, automatisk lys, airbag, esp, automatisk nødbremsesystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.585 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 395 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Køl i handskerum |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima |