VW e-Golf VIIComfortline 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2021 |
| Kilometertal | 51.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 231 km |
| Batterikapacitet | 32,0 kWh |
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/290 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
MEGET VELHOLDT VW E-GOLF, GOD SOM BY-BIL ELLER MINDRE PENDLER-BIL.
OPGIVET TIL 230 KM. (WLTP)
⭐️ ADAPTIV FARTPILOT
⭐️ APPLE CARPLAY & ANDROID AUTO
⭐️ BLUETOOTH AUDIO OG HÅNDFRI MOBIL
⭐️ DIGITAL INSTRUMENTERING
⭐️ VOGNBANE ASSISTENT
⭐️ BLIND SPOT ASSISTENT
⭐️ FJERNLYS ASSISTENT
⭐️ PARKERINGSSENSOR FOR & BAG
⭐️ DISCOVER PRO INFOTAINMENT SKÆRM
⭐️ 17" ALUFÆLGE
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, 17" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, adaptive forlygter, led baglygter, områdebelysning, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, type-2 ladekabel, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, navigation, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, alarm, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, intelligent hastighedsassistent, automatisk lys, fjernlysassistent, isofix, airbag, esp, blindvinkelsassistent, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent, auto hold
BILEN ER PÅ LAGER TIL OMGÅENDE LEVERING!
#BILLIG FINANSIERING TILBYDES – MED OG UDEN UDBETALING
____________________________________________
*Der tages forbehold for trykfejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Områdebelysning |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| Dobbelt bagagerumsbund | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Type-2 ladekabel |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | USB tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |