VW Caddy1,0 TSi 102 Comfortline 5d
Kontantpris
169.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2020 |
| Kilometertal | 106.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 14,3 km/l |
| CO2 udledning | 149 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 102 hk/175 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Sjældent udbudt Caddy TSI
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 258.717 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 750 liter |
| Vægt | 1.264 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 441 cm |
|---|---|
| Højde | 186 cm |
| Lasteevne | 811 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|