VW Arteon1,4 eHybrid R-line DSG 4d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2022 |
| Kilometertal | 73.500 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 57 km |
| Batterikapacitet | 9,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 29 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 222 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
❗❗LEDER DU EFTER EN STILREN OG VELKØREN PLUG-IN HYBRID? SÅ LÆS MED HER❗❗
⚡ARTEON R-LINE EHYBRID⚡
📞HAR DU SPØRGSMÅL TIL BILEN ELLER KUNNE EN PRØVETUR I BILEN LYDE INTERESSANT, SÅ TØV IKKE MED AT KONTAKTE OS: 96742600📞
UDSTYRET MED BL.A:
✅ADAPTIV FARTPILOT
✅UNDERVOGN MED ADAPTIV DÆMPNING
✅ERGOCOMFORT FØRERSÆDE
✅SÆDEVARME I FOR SÆDER OG YDERSTE BAGSÆDER
✅BAKKAMERA
✅MATRIX FORLYGTER
✅LANE ASSIST
✅WIRELESS APPEL CARPLAY OG ANDROID AUTO
Derudover også: Træthedsregistrering, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), 3 zone klima, 19" alufælge, matrix led forlygter, led baglygter, fuld led forlygter, skiltegenkendelse, dab+ radio, adaptiv undervogn, multifunktionsrat, automatgear, isofix, højdejust. forsæder, sædevarme, aut. nedbl. bakspejl, adaptiv fartpilot, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, el-klapbare sidespejle m/varme, dæktryksmåler, navigation, justerbar lændestøtte, el indst. førersæde, massage i førersæde, regnsensor, trådløs mobilopladning, digitalt cockpit, android auto, apple carplay, håndfrit til mobil
⚡HUSK, AT VI OGSÅ TILBYDER ATTRAKTIVE FINANSERINGS- SAMT FORSIKRINGSMULIGHEDER⚡,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 580.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 445 liter |
| Vægt | 1.808 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 487 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 492 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Adaptiv undervogn | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Android auto | LED baglygter |
|---|---|
| Apple carplay | Massage i førersæde |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Elsæder |