Volvo XC40ReCharge Plus 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 70.900 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 423 km |
| Batterikapacitet | 69,0 kWh |
| Energiforbrug | 188 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
VOLVO XC40 EL 69 kWh 204HK AUT.
Vi tilbyder gratis levering af bilen i hele landet
✅ Fast rente fra kun 1,99 % – skræddersyet finansiering
🚗 Nævneværdigt udstyr:
✔️ Elektrisk motor 204 HK
✔️ Automatgear
✔️ 19" Alufælge & helårshjul
✔️ Fuld LED forlygter & LED baglygter
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Blindvinkelassistent
✔️ Vejbaneassistent
✔️ Parkeringspakke med sensorer for/bag
✔️ Bakkamera
✔️ Navigation
✔️ Digital instrumentering
✔️ Apple CarPlay & Android Auto
✔️ Touch Skærm
✔️ Klimaanlæg 2-zoner
✔️ Ratvarme & multijusterbart læderrat
✔️ Sædevarme for
✔️ Trådløs mobilopladning
✔️ Nøglefri adgang & start
✔️ Elektrisk bagklap
✔️ Anhængertræk svingbart
✔️ Tagræling & tågelygter
✔️ Armlæn, midterarmlæn & bagagerumsdækken
✔️ 3-faset opladning
✔️ Service OK & ikke ryger
✅ Batterikapacitet: 69 kWh
✅ Rækkevidde: 423 km
📅 Salgsafdelingens åbningstider:
Mandag–fredag: 09:00 – 17:00
Lørdag: Lukket
Søndag: 11:00 – 15:00
📞 Kontakt os: 51 33 42 30
📧 Mail: jool@bn.dk
📍 Adresse: Elskjærbakken 10, 7800 Skive
✅ Chat med os på bn.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 408.901 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 419 liter |
| Vægt | - |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Frunk |
| Airbags | Fuld LED forlygter |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alarm | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Helårshjul |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Isofix |
| App integration | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Læderrat |
| Auto hold | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| City steering | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (manuelt) |
| El betjent bagklap | Tågelygter |
| El indst. førersæde | Tagræling |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El indst. forsæder | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Trafikkamera |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| El-ruder | USB tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |