Volvo XC40ReCharge Plus 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2023 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 459 km |
| Batterikapacitet | 67,0 kWh |
| Energiforbrug | 173 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Farve: Onyx Black (1107)
• Adaptiv Fartpilot Med Kø-Assistent (KI05)
• Alufælge (R150)
• Ambiente Belysning (PD02)
• Android Auto (8G0B)
• Apple Carplay (8G0B)
• Bakkamera (2G02)
• Blindvinkelsassistent (LW02)
• Delkunstlæderindtræk (NG1D)
• Dobbelt Bagagerumsbund (N403)
• El-Betjent Bagklap (L702)
• El-Klapbare Sidespejle (K702)
• Fuldaut. Klima
• Fuld LED Forlygter (JB0A)
• Højdejust. Forsæder (NI03, NJ04)
• Justerbar Lændestøtte (NV02)
• Mørk Loftbeklædning (FH01)
• Mørktonede Ruder I Bag (LR02)
• Multifunktionsrat (0084)
• Parkeringssensor (for + Bag) (VP09)
• Skiltegenkendelse (FR02)
• Svingbart Træk (Elektrisk) (2C05)
• Sædevarme (NM02)
• Tagræling (TP05)
• Trådløs Mobilopladning (K903)
• USB-C Tilslutning (KK05)
• Varme I Rat (RT02)
• Vognbaneassistent (FT02)
• 20" Alufælge (R150)
FINANSIERING ELLER LEASING OGSÅ EN MULIGHED.
Bilen er på lager til omgående levering.
Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 408.901 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 419 liter |
| Vægt | - |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Førerovervågning med advarsel |
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk forvarmning af batteri | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Delkunstlæderindtræk | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (elektrisk) |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |