Volvo XC40ReCharge Extended Range Plus 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2024 |
| Kilometertal | 29.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 571 km |
| Batterikapacitet | 82,0 kWh |
| Energiforbrug | 176 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 252 hk/420 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grønmetal |
Beskrivelse
KUN 2,99% I RENTE!
Køb denne bil i dag og få en vanvittig rente på KUN 2,99%, når du finansierer gennem Kvalitetsbiler.dk!
*Gælder kun alle nyere el- og hybridbiler (op til 5 år)
**Gælder kun ved finansiering gennem Kvalitetsbiler.dk
***Gælder kun ved udbetaling på minimum 20%
****Første betaling efter månedens udløb plus én måned
________________________________________________________
Vi anbefaler, at du booker en prøvekørsel for at undgå ventetid.
Bestillinger foregår via vores hjemmeside www.kvalitetsbiler.dk eller på Booking@kvalitetsbiler.dk / 75801011.
Vi glæder os til at se dig!
Fremhævet udstyr på bilen:
✨ (Muligt tilkøbsudstyr: Anhængertræk)
✨ Sage Green Metallic med kontrastfarvet tag i Black Stone (farve)
✨ Elektrisk bagklap med håndfri betjening
✨ Pilot Assist
✨ Adaptiv fartpilot
✨ Navigation
✨ Parkeringssensor for/bag
✨ Bakkamera
✨ Lane Keeping Aid
✨ Front Collision Warning and Mitigation
✨ Rear Collision Warning and Mitigation
✨ Blindvinkelsassistent
✨ Cross Traffic Alert
✨ Vejskiltegenkendelse
✨ Hill Start Assist
✨ Hill Descent Control
✨ Touring chassis
✨ LED forlygter
✨ LED baglygter
✨ Fjernlysassistent
✨ 19" Alufælge R-design
✨ Opvarmet kølergrill-emblem
✨ Nøglefri adgang
✨ Nøglefri start
✨ Sportslæderrat med mulitfunktion
✨ 9" Midterdisplay
✨ 12,3" Digital instrumentering
✨ Android Auto og Apple Carplay
✨ Trådløs mobilopladning
✨ Stemmestyring
✨ Google tjenester
✨ Volvo Cars-appen
✨ Mørk loftbeklædning
✨ Elektrisk indklappelige sidespejle
✨ Forventilation og efterklimafunktion
✨ Klimaanlæg med 2 zoner
✨ Bluetooth
✨ Og meget mere…
Man-fre: 09.00-17.00
Lør: 10.00-16.00
Søn/helligdage: 10.00-16.00
Importbil - udstyr kan variere fra dansk model.
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl.
Bil id: 145840
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 413.511 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 452 liter |
| Vægt | 1.975 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fod betjent bagklap |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Alcantaraindtræk | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Kunstlæder |
| Apple carplay | Kunstlæderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Delalcantaraindtræk | Regnsensor |
| Delkunstlæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El-justerbar lændestøtte | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |