Volvo XC40P6 ReCharge Ultimate 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 37.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 400 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 200 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Volvo XC40 på el – en kompakt SUV med et skarpt design og en stærk elektrisk drivlinje, der leverer både komfort og overskud i hverdagen. Kabinen er moderne og gennemtænkt, og bilen er spækket med udstyr, som løfter både køreoplevelsen og sikkerheden. Samtidig får du et praktisk svingbart træk, der gør den klar til både fritid og hverdag. En elbil der rammer balancen mellem funktionalitet, kvalitet og køreglæde.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vores kunder har talt - vi gør det Fremragende på Trustpilot ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Rækkevidde ved WLTP: 400 km
Batteristørrelse: 70 kWh
AC/Ladning på 3-faser
DC/ Hurtigladning - JA
Særligt nævneværdigt udstyr:
- Svingbart Træk
- Adaptiv fartpilot
- Panorama soltag
- Harmon/kardon lydanlæg
- El-bagklap
- El-indst. forsæder m. førersæde m. memory og lændestøtte
- Sædevarme for/bag
- Fuld LED Matrix forlygter m. Automatisk fjernlyssystem
- 20" originale alufælge
- 360 graders kamera
- Parkeringssensor for og bag
- Blindvinkelassistent
- Vejbaneassistent
- Android Auto og Apple CarPlay
Yderligere udstyr:
- Integreret Navigation via. Google Maps
- Aut. nedblændeligt bakspejl
- Multifunktionslæderrat m varme
- Isofix
- Tagræling
- Klimaanlæg 2-zoner
- Meget mere...
Bemærk - bilen er importeret og kan variere i udstyr i forhold til den danske udstyrsliste.
Velkommen hos Aunsbjerg
📱 Vi viser gerne bilen frem over et videokald
🗓 Vi holder åbent alle ugens 7 dage
🤝 Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
📑 Vi hjælper gerne med finansiering
🔧 Vores 4 værksteder laver alle bilmærker
💸 Gør som 6.000 andre og tegn en serviceaftale, der matcher dit behov og sparer dig for uforudsigelige værkstedsregninger.
📞 📧 Ring eller skriv til os – vi bestræber os på at svare inden for 24 timer.
77 333 000 – info@aunsbjerg.com
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 406.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 413 liter |
| Vægt | 1.938 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alcantaraindtræk | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde m. memory | Stofindtræk |
| El indst. forsæder | Svingbart træk (manuelt) |
| El-justerbar lændestøtte | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Tagræling |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Træk |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elsæder | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i bagsæde |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |