Volvo XC40P6 ReCharge Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2022 |
| Kilometertal | 50.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 400 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 200 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Rigtig fin Volvo XC40 P6 Recharge Pro
Denne bil er en del af Volvo Selekt-programmet, hvilket giver dig følgende fordele:
✓ Fabriksgaranti til bilen fylder 5 år
✓ 12 måneders Volvo Assistance.
✓ 155 punkt tjek af vores Volvo-uddannede teknikere.
✓ Leveret med den nyeste software opdatering.
✓ Kun monteret med originale Volvo-reservedele.
Highlights:
- Adaptiv fart pilot
- Harman/Kardon premium lydanlæg
- Panoramaglastag
- Aft. træk
- P sensor for og bag
- 360 graders bakkamera
- El bagklap
- Google navigation
- Elruder for/bag
- Sort/Alcantara kabine
- Klimaanlæg 2-zoner
- BLIS
- Og meget mere!
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:00
Søndag: 11:00 - 16:00
Kontakt os Tlf. 76 13 85 00
Esbjerg246salg@bn.dk
Adresse
Storegade 246
6700 Esbjerg
✅ Chat med os på bn.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 406.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 413 liter |
| Vægt | 1.938 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | El-klapbare sidespejle m. varme |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Frunk |
| Aftageligt træk | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
| Alcantaraindtræk | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk forvarmning af batteri | Parkeringssensor |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødassistent | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Tagræling |
| Blindvinkelassistent | Trådløs mobilopladning |
| DAB radio | Træthedsregistrering |
| DAB+ Radio | Udv. temp. måler |
| Dæktryksmåler | USB A tilslutning |
| Digitalt cockpit | USB C tilslutning |
| El betjent bagklap | USB tilslutning |
| El indst. førersæde m. memory | Varmepumpe |
| El-justerbar lændestøtte | Vognbaneassistent |